niedziela, 17 lipca 2011

Brownies pod malinową chmurką

:) Jesteś wykończona, bardzo dobrą zabawą:) Zjawisko rzadkie, ale spotykane i gwarantuje, że ta forma zmęczenia jest o wiele przyjemniejsza od zwykle występującej. :) Weekend jeden lepszych w te wakacje, dwa super wieczory, dwa bardzo przyjemne dni:) pełno smacznego jedzenia, (napychaliśmy się naprawdę po same uszy) świetnej zabawy, i ogólnie było idealnie, zwłaszcza, że dla odmiany pogoda dopisała.  Większość potraw to proste, grillowe przepisy, warte zjedzenia ale nie opisu. Pokuszę się jedynie o napisaniu Wam przepisu na naprawdę pyszne ciasto :)

Brownies pod malinową chmurką ;) :

1. szklanka cukru
2. szklanka mąki tortowej
3. łyżeczka proszku do pieczenia
4. dwie gorzkie czekolady
5. 2/3 masła
6. 2 jajka
7. 1/2 kg malin
8. lody malinowe lub inne

W garnuszku rozpuszczamy czekolady i masło. Pozostawiamy do wystygnięcia. Cukier i jajka miksujemy, dodajemy mąką i proszek do pieczenia, następnie dokładamy ostudzoną czekoladę i miksujemy wszystko razem. Gdy masa jest już jednolita wrzucamy maliny (zostawiamy sobie z 10- 15 malin do dekoracji) i mieszamy ostrożnie łyżką. Powstałą masę wlewamy do formy wyłożonej papierem do pieczenia. Ja używam mniejszej formy od tradycyjnej, wtedy ciasto pięknie rośnie.
(moja foremka ma ok. 25 na15 cm) Ciasto pieczemy przez około 30 minut w temperaturze ok. 180 stopni. Powinno być suche na wierzchu, w środku natomiast wilgotne i obłędnie smaczne! ;)

Brownies podajemy na ciepło, w towarzystwie lodów np. malinowych  :) Dekorujemy malinami i gotowe niebo w gębie :D

Smacznego!

2 komentarze: